Петар Грашо: Оваа „мала“ е моја девојка веќе 22 години

Пејачката Даниела Мартиновиќ (48)  во емисијата „Ин  магазин“, која оди на хрватската РТЛ, на шега  кажа што би направила ако нејзиниот долгогодишен партнер, пејачот Петар Грашо (43), би ја изневерил.

„Па, јас прво би ја погледнала девојката дали е убава, затоа што тогаш во тој момент неговата девојка станува моја“, – рече Даниела во смеа. Но, пејачката не се плаши од оваа ситуација затоа што, како што вели, таа сè уште е среќна и задоволна во љубовта. Грашо, пак, неодамна призна во шоуто „ Ѕвезди-летен хит“ дека својата девојка ја запознал пред 22 години. Тој откри дека ја видел Даниел во 1995 година кога таа и Тончи Хуjиќ (57) победиле на хрватскиот фестивал „Дора“ за избор на песна на Евровизија.

„На крајот, оваа ‘мала’, е моја девојка веќе 22 години, а овој човек  покрај мене, Тончи,  е мој пријател и еден од најдобрите автори на моите хитови. Животот е толку хумористичен понекогаш“ – откри Петар Грашо пред јавноста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 18:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега