Пет имиња во изборот на Заев и Ахмети за заеднички кандидат за претседател

Пет имиња влегуваат како фаворити во изборот на Заев и Ахмети за заеднички претседателски кандидат, открива премиерот и претседател на СДСМ по средба со коалициониот партнер во Клубот на пратеници. 

Заев вели на средба не дебатирале за имиња, се договориле меѓупартиските разговори да продолжат, пренесе Канал5.

Ахмети, како и Заев, нема амбиција да биде претседател на државата.

Заев утре ги продолжува меѓупартиските разговори со средби со Африм Гаши и претседателот на ДПА, Мендух Тачи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега