Песков: Путин бил болен? Па тој играше хокеј викендов

 

Кремљ ги отфрли тврдењата дека рускиот претседател Владимир Путин можеби боледува од тајна болест и соопшти дека тој играл хокеј за викендот.

Речиси не помина ден без нови шпекулации за здравствената состојба на рускиот лидер откако почна специјална операција во Украина.

Во интервју за Ен-Би-Си њуз вчера, неговиот портпарол Дмитриј Песков повторно ги отфрли наводите дека Путин е болен.

„ Можам да ви кажам едно, дека вчера, колку што знам, попладнето, всушност играше хокеј. Вчера играше хокеј, а за неговото здравје можете сами да размислите“ изјави Песков.

21.06.2022 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега