Пешкир натопен во крв пронајден во автомобилот на Вељко Беливук- нови докази за монструозни убиства

Освен во викенд-куќите во Ритопек и Рудник, истражителите пронашле траги од човечка крв во возилата што ги користеле членовите на кланот, Вељко Беливук и Марко Миjковиќ.

Траги за кои се сомнева дека е човечка крв биле пронајдени во „Опел Астра“, но и во „Пасат“ што го користеле членовите на групата Вељко Беливук и Марко Миjковиќ при киднапирањето и убиството на „Пинк Пантерот“ од Ниш, Милан Лепоја .

Како што дознава Курир.рс во автомобилите биле пронајдени хируршки ракавици, крвави крпи, но и батериски ламби, капачиња и други реквизити, за кои се сомнева дека ги користеле членови на суровиот клан при извршување на кривични дела.

Во другиот автомобил „Опел Астра“ е пронајдена крв, сопственост на уапсениот Владе Драганиќ, на кого се води и куќата во Ритопек, каде наводно биле донесени, брутално измачувани и убивани жртвите.

Покрај крвта, во автомобилот биле пронајдени хируршки и работни ракавици, фолии, батериски ламби јаже, но и магнет залепен со леплива лента. Не е исклучена можноста магнет да се изврши кривично дело .

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега