Пешак прегазен на улица во Неготино

Во 19.00 часот на улицата  „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак.

Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Неготино.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега