Перо Антиќ пак ќе игра за Црвена ѕвезда

 

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ повторно ќе игра за Црвена звезда.

Тој потпиша едногодишен договор , а веста ја потврди и сајтот на клубот. Нашиот најдобар кошаркар, Антиќ, стана првиот Македонец кој заиграл во НБА-лигата. Освои три титули европски првак, и тоа две со Олимпијакос, а лани со Фенербахче. Антиќ играше за Црвена звезда од 2005 до 2007 година.

 

 

 

13.09.2017 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа