Пендаровски: Силјановска беше главен советник на Иванов за срамната аболиција

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен советник на Ѓорѓе Иванов за аболицијата која ја донесе.

-Цинично е кандидат кој се залага за право и правда, а додека беше минатата власт, ниту еднаш да не каже став за бегството на почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за прислушувањето, за оценката од ЕУ како заробена држва. И можеби тоа не треба да не чуди зашто Силјановска беше главен советник на Иванов за срамната аболиција, рече Пендаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 22:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега