Пендаровски: Немам никаква посебна комуникација со Заев

Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 рече претседателот Стево Пендаровски негираше дека наводно имал нарушени односи со лидерот на СДСМ и поранешн премиер Зоран Заев.

„Немам никаква посебна комуникација со него. Се среќаваме на заеднички настани, но немам некоја друга комуникација, освен институционална“, рече Пендаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2020 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа