Пендаровски на средба со Советот на странски инвеститори

Советот на странски инвеститори денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски.

Од Стопанската комора на Македонија информираат дека средбата е во насока на имплементација на добрата практика за унапредување на јавно-приватниот дијалог помеѓу највисоките носители на власта и странските инвеститори во земјава и овозможување заедничка дискусија во однос на можностите за создавање стабилно и предвидливо деловно опкружување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 08:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега