Пендаровски на средба со Аврам Глејзер: „Зборувавме за Роналдо“

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски остварил средба со сопственикот на Манчестер Јунајтед.

„Со сопственикот на Manchester United Аврам Глејзер, во Давос на Светскиот економски форум разговаравме за подемот на македонскиот репрезентативен фудбал и квалитетот на нашите фудбалери“, напиша Пендаорвски.

Тој додава дека разговарале и за Роналдо, „несомнено еден од најдобрите. Ја имав честа од прва рака да чујам за неговиот иден статус и за најновите засилувања во клубот“, заклучува Пендаровски.

25.05.2022 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега