Пендаровски на Парадата на гордоста: Да не ги изолираме луѓето поради нивната сексуална ориентација

Претседателот Стево Пендаровски денеска со својата сопруга беше дел од Парадата на гордоста.

-Почит кон различностите. Да не ги стигматизираме и да не ги изолираме луѓето поради нивната сексуална ориентација. Секој има право на избор, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

26.06.2021 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега