Пендаровски: Мицкоски смета дека сега не е момент да се сретне со мене

Претседателот Стево Пендаровски во неделното интервју на Радио Слободна Европа рече дека се сретнал и разговарал со сите лидерите на поголемите политички партии, освен со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Се видов и со албанската опозиција и со албанските партии на власт. Се видов со македонските партии на власт, се видов со партиите на етничките малцинства, односно други етнички заедници кои не се мнозински, дури и со оние политички партии кои не гласаа за мене на претседателски избори, меѓутоа до сега не успеав да направам средба до господинот Мицкоски, со образложение дека сега не е моментот, рече Пендаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.07.2019 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега