Пеле за Марадона: Заедно ќе шутираме топка на небото

Легендарниот Бразилец Едсон Арантес до Насименто, познат како Пеле изрази сочувство поради смртта на Диего Марадона.

-Секако дека еден ден заедно ќе шутираме топка на небото, истакнал Пеле во кратката изјава за Ројтерс.

Марадона во последно време се бореше со здравствени проблеми, а пред неколку недели беше опериран и од хематом на мозокот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега