Пеколни два натпревари: Извлечени двојките за полуфиналето на Лига Европа

 

Фановите на фудбалската игра нема да имаат можност да го гледаат финалена Лигата на Европа меѓу главните фаворити за освојувањето на трофејот, Арсенал и Атлетико Мадрид.

Имено, ждрепката одлучи овие два тима силите меѓу себе да ги одмерат во полуфиналето, а победникот од овој меч во финалето ќе игра против подобриот од натпреварот  Олимпик Марсеј- Салцбург.

Полуфинални двојки за Лига Европа.

Олимпик Марсеј- Салцбург

Атлетико Мадрид- Арсенал

Првите мечеви ќе се играат на 26-ти април, а седум дена подоцна се реваншите. Финалето е во Лион, на 16.мај.

 

 

 

13.04.2018 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега