Пекол низ Македонија од рано наутро - екстремно високи температури

Најавени се пеколни 39 степени и висок УВ индекс 9. Ова се температурите од рано наутро низ Македонија, а некаде веќе е премногу топло со 39 степени.

 

 

 

22.07.2018 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега