Пејачот сакал да избега од болница во Крагуевац: Ги избоде колегите, па се пресмета со полицијата

Пејачот Милош С. (39) кој беше уапсен во Крагуевац поради обид за убиство на своите колеги од бендот, наводно при апсењето успеал да повреди и еден полицаец.

Милош во локалот се скарал со колегите од бендот, а потоа излегол надвор за да земе нож.

„Замина до автомобилот и зема нож долг 12 сантиметри, по што почна да ги боде колегите, а полицијата стигна и го уапси пејачот, кој заврши во болница“, открива извор за медиумите.

Меѓутоа, во болницата се случил хаос.

„Милош се обидел да избега од болницата, а притоа повредил полицаец кој го спречил да избега“, се открива во медиумите.

15.05.2022 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега