Пејачот Дарко Лазиќ признал колкав бил неговиот најголем бакшиш - „Многумина ќе ме мразат после ова“

Српскиот пејач Дарко Лазиќ раскажал колкав бил најголемиот бакшиш кој го добил.

„Мислам дека беше околу 50.000 до 80.000 евра за една вечер“, изјавил Дарко и додал:

„Поминаа златните времиња за бакшиши затоа што сега веќе не е како некогаш. Јас никогаш не сум се срамел да пеам на ромски веселби затоа што таму секогаш има најголем бакшиш. Можеби многумина ќе ме мразат после оваа изјава, но јас сум само искрен и не се фолимирам“, рекол Лазиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 22:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега