Пејачката на која минатата недела и почина мајката со моќна порака до водителката Деа по несреќата

Водителката Деа Ѓурѓевиќ на која налета автобус и и ја повреди раката успешно се опоравува по тешката операција за спас на нејзината рака да не и биде отсечена.

Поддршка на српската водителка и даде речиси целата естрада, а една од нив е и пејачката Мина Костиќ која изјави дека и ветила дека ќе и пее на свадба.

-Сакам да ја искористам оваа прилика и да ја поздравам Деа. Многу ме потресе веста која ја дознав рано утрото, не можев да верувам. Мило ми е што се е во ред со неа, и ветив дека ќе и пеам на свадба и едвај чекам запееме и заиграме заедно. Нејзина омилена песна и е „stariji covek“, вели пејачката.

 

Инаку минатата недела на пејачката и почина мајката, а претходно остана без татко, додека незината 13 годишна сестра во минатото се има удавено во вода.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 23:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега