Педофилот и милјардер погребан во необележан гроб

Милјардерот педофил Џери Епстајн, погребан во неозначен гроб покрај своите родители.

Неофицијално, не е поставена плоча со неговотоиме за да не дојде до вандализам.

Педофилот е погребан на Флорида, а погребот го организирал неговиот брат.

На прашања на новинарите за гробното место тој многу се налутил и рекол дека тоа е проблем на семејството, а не на другите.

Инаку гробното место било платенио 250.000 долари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 22:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега