Педофил од Тетово уценува 12-годишно девојче - мајката бара реакција од надлежните

И побарал разголени фотографии, а кога малолетното девојче не ги испратило, извадил фотографии и видеата од нејзиниот профил на социјалните мрежи и почнал да ги објавува со натписи и навредливи текстови.

На овој начин, педофил од Тетово уценувал 12-годишно девојче од Косово, за да добие фотографии од малолетничката, пренесува ТВ21.

Пораките на социјалната мрежа „Тик-Ток“ покажуваат дел од комуникацијата, каде лицето бара фотографии, и го бара профилот на апликацијата „Snapchat“ или во спротивно ќе продолжи да објавува фотографии и видеа на други социјални мрежи со лажен профил, но со име на малолетното девојче.

Чувствувајќи се под притисок, 12-годишното девојче за проблемот кажала на својата мајка, која потоа стапила во контакт со ТВ21 и со органите на редот во нашата држава. Сакајќи да го заштити својот идентитет, а со тоа и на ќерката, мајката раскажува за случајот од кој и таа се засрамила.

Целата сторија прочитајте ја ТУКА.

08.08.2022 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега