Пазариите ги повлекоа барикадите - булеварот кај Бит Пазар повторно отворен за сообраќај

 

И денеска главната улица на Бит пазар беше блокирана. 

Група револтирани продавачи на цвеќе и пазарџаии Ккои го блокираа булеварот ги повлекоа барикадите и го ослободија булеварот за сообраќај. Тие протестираа изразувајќи револт поради одлуката на општина Чаир и Град Скопје нивните тезги да бидат дислоцирани од тротоарот и преместени зад поликлиниата Бит Пазар. Тие сметаат дека оваа локација не е прометна и дека таму купувачите нема да ги посетуваат.

 

 

 

11.05.2018 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега