Пазарџиите четврти ден на протест

Четврти ден по ред пазарџиите денот го започнуваат со протести. Следната недела ќе седнат на иста маса со градоначалнникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, јавува Т24.

Повторно пазарџиите во центарот на Скопје бараат рвиот еден час да е бесплатен, а за секој нареден да се врати старата цена за паркинг место на паркиралиштето кое се наоѓа во непосредна близина на пазарот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега