Пато има желба пак да игра во Серија А

Поранешниот напаѓач на Милан, Александре Пато се поврзува со кам-бек во Серија А и тоа во екипата каде што настапува нашиот капитен Горан Пандев.

Џенова е првата опција за поранешниот репрезентативец на Бразил кој има понуди и од Монца но прволигашот е поривлечна варијанта.

Пато играше за Милан од 2007 до 2013 година, настапин на 117 натпревари во Серија А и постигна 51 гол.

Во моментов, Пато е без клуб откако го напушти Сао Паоло во август ова лето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2020 - 23:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега