Параглајдерска несреќа во Македонија: Тешко повредена Русинка

Русинка се здобила со тешки телесни повреди при спуштање со параглајдер.

„Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на село Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола“, информираше МВР.

11.06.2021 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега