Папата одржа молитва пред празен плоштад „Свети Петар“ (ФОТО)

Папата Фрањо денеска од 18 до 19 часот во Ватикан одржа молитва против пандемијата и коронавирусот.

Сподели и папски благослов „Urbi et orbi“ кој инаку се дели само на Божиќ и Велигден, кога Плоштадот на Св. Петар е преполн од верници од целиот свет.

Денеска плоштадот беше празен, а папата беше единствена личност на него.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега