Папата Франциск вакциниран против коронавирус

Папата Франциск денеска бил вакциниран против коронавирус, на првиот ден од кампањата за вакцинација во Ватикан, пренесува агенцијата „Франс прес“.

 

Вчера во медиумите протекоа информации дека папата веќе е вакциниран.

Новинарите на аргентинскиот дневен весник „Нацио“ и на неделникот „Америка“, двајца пријатели на 84-годишниот Франциско, тврдат дека тој бил вакциниран во средата во Ватикан, пренесува агенција „Франс прес“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега