Паника во Србија: Дојави за бомби во студентски домови и трговски центри

Српската полиција денеска добила дојава за бомби на повеќе локации во центарот на Белград, па притоа морале да бидат евакуирани неколку објекти.

Дојава пристигнала за три трговски центри во Белград, како и за четири студентски домови, но и за Музејот на Југославија.

Полицијата излегла на терен и потврдила дека дојавите за бомби се лажни.

13.05.2022 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега