Паника во Сплит: Седум пожари се споија во еден - граѓаните во паника (ВИДЕО)

 

Не се смирува пожарот на неколку десетици километри долгата огнена линија, од Омиш до Сплит, а како што се приближува крајот на денот, огнот се приближува до сплитскиот отпад Кареповац.

Според последните информации, огнот го зафатил отпадот и се приближува до живеалиштата. Некои медиуми јавуваат дека се зафатени и куќи.

Хрватските медиуми јавуваат дека масовно се затвораат кафулињата низ градот, а луѓето панично бегаат од огнот, поради што се создаваат гужви на патиштата.

 

 

 

 

17.07.2017 - 21:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа