Паника во центарот на Белград - бомба во автомобил паркиран во познат трговски центар

Еден работник од обезбедување во трговскиот центар „Рајичева“ кој се наоѓа во центарот на Белград, се јавил утринава околу 10 часот во полиција поради сомнение дека има бомба нво автомобил паркиран на паркингот во трговскиот центар.

На полицијата ѝ рекол дека  во подземната гаража на првото ниво, во возило „рено сеник“ се слушаат отчукувања на часовник и се претпоставува дека станува збор за експлозивна направа.

На лице место е уаптена контрадиверзиона екипа и следи подетален увид.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега