Паника на познатиот грчки остров: Седум лица во болница откако биле во контакт со мистериозно плико

Во болница во Митилени, на островот Лезбос, се наоѓаат седум лица кои се хоспитализирани како мерка за претпазливост отакако биле во контакт со сомнителен коверт кој пристигнал од Индија на адреса на Англискиот уиверзитет.

АНА пренбесува дека ковертот бил адресиран до ректорката на универзитетот, и се наведува дека после отварање на истиот неколку вработени се пожалиле на иритација на носот и устата, која во текот на денот се смирила.

Грчката агенција наведува дека ковертот сега се наоѓа на испитување во државната лабараторија за општа хемија во Атина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2019 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега