Пандов го донесе багерот пред Влада (ВИДЕО)

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов вчера најави дека ќе донесе багер пред Владата на Република Македонија.

Пандов го одржа ветувањето и денеска се појави со багерот пред Владата од каде што почна протестот против францускиот предлог.

Во моментов граѓаните се пред Собранието на Македонија.

06.07.2022 - 21:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега