Пандев го запиша својот прв гол сезонава за Џенова - одлична акција, за одличен погодок

Џенова вечерва и гостува на Верона каде моментално го има минималното водство од 1:0 на полувреме.

Нашиот интернационалец, Горан Пандев стартуваше од самиот почеток и се запиша во својот единаесетти настап сезонава за првпат во листата на стрелците.

Пандев беше прецизен и ја погоди противничката мрежа по одличната одиграна акција.

Видеото од погодокот погледнете го ТУКА.

 

 

 

 

04.12.2017 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа