Панчево како Сахара: Облак со песок ја покри Европа (ВИДЕО)

Голем песочен облак од Сахара, викендов пристигна во Европа, а по се изгледа стаса и во Србија, поточно во местото Црпања, близу Панчево.

На снимката која осамна на Фејбук се гледа силен ветар кој носи песок и прав од Саара.

Истото се случува и во Македоија,Огромно количество на прашина и песок низ воздухот, нечист дожд и многу мачнини кај граѓаните.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега