Паѓаат бомби околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео снимка од украински војник од фабриката Азовстал, кој ја пееше песната „Стефанија“, која победи на Евровизија, додека паѓаа бомби околу него.

„Дејли Мејл“ прв ја објави веста, а може да се слушнат стиховите кои ги пее украинскиот војник за време на нападите.

Војниците во Азовстал се последно место на отпор во Мариупол, откако Русите го освоија градот.

16.05.2022 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега