Паднал од два метри височина: Тешка несреќа на Матка

Тешка несреќа се случила на Матка каде момче од Швајцарија се здобило со тешки повреди по пад од два метри.

Давесет и двегодишниот Г.С. од Швајцарија се здобил со тешки телесни повреди при пад од два метри височина во Матка.

Како што соопшти МВР, случајот утрово во 08.40 часот во СВР Скопје бил пријавен од Ургентниот центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде повреденото момче вчера било донесено со тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега