Падна воен хеликоптер во Србија

Хеликоптер „газела“ на Војската на Србија се срушил денес попладне во реонот на аеродромот Лаѓевци при редовна летачка вежба, но за среќа нема загинати.

Како што дознава „Новости“, екипажот е во ред и немало тешки последици.

Истрагата ќе ја утврди причината за падот на хеликоптерот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.07.2019 - 23:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега