Падна страната на Европскиот сеизмолошки центар

Страната на Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ) „падна“ по силниот земјотрес од 6.2 степени по Рихтер во Хрватска.

Веб страна најверојатно е  недостапна поради преголем сообраќај во ист момент.

Слична беше ситуацијата и ога беше почувствуван земојтре во Македонија со јачина од 5.0 степени по Рихтер минатиот месец, рано наутро во среда на 11 ноември 2020 година во 4,54 часот по локално време на мала длабочина од 10 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.12.2020 - 14:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега