Падна првиот снег во северна Грција

Во планинските делови во северниот дел на Грција, но и во пониските предели, како и во градовите Лерин и Ксанти во текот на ноќта беа регистрирани првите врнежи на снег, јави дописничката на МИА од Атина.

Најниската температура во Грција утрово беше измерена во село во близина на Козани, минус три степени.

И додека во делови на северот од земјата температурите утрово паднаа под нула, на островот Крит температурата е над 15 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега