Падна друштвената мрежа- милиони корисници не можат да испраќаат и примаат пораки

 

Корисниците на WhatsApp јавуваат дека таа апликација за испраќање пораки не им работи.

Откако синоќа падна Инстаграм, проблемите се јавиле и кај популарната апликација која има милијарда корисници.

Судејќи по мапата на која се забележуваат дефекти кај друштвените мрежи и апликации, проблемот сепак не е во целиот свет, туку на неколку места. Најпогодени се корисниците на Европа, поточно Велика Британија, Холандија и Германија.

 

 

 

17.05.2017 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа