Падна договор: Предвремени паламентарни избори на 12 април

Македонија оди на предвремени парламентарни избори на 12 април. Ваков договор паднал на вечерашната лидерска средба кај Претседателот Пендаровски.
Информацијата ја соопшти премиерот Зоран Заев во изјава пред Вила Водно која се уште е во тек.
Според него, ќе се испочитуваат сите рокови согласно Законто за Влада, односно ќе има техничка Влада 100 дена пред изборите.
Наскоро повеќе информации

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2019 - 20:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега