Пациент од Штип нападнал медицинска сестра на Клиника во Скопје

 

Медицинска сестра нападната од страна на пациент на Клиника.

„На 02.04.2020 во 12.10 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од Скопје, пријавила дека на 01.04.2020 во 23.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ на бул.„Мајка Тереза“, додека била на своето работно место како медицинска сестра, била физички нападната од Д.А.(39) од Штип, кој бил на болничко лекување“ велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.04.2020 - 16:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега