Па ова е бизарно - Роналдо потпиша договор на 70 години, за ова не смее да се зборува

Кристијано Роналдо воведе несекојдневен договор со кој неговите соработници и службеници ги обврзува дека мора 70 години да молчат за неговиот приватен живот, објавиле западните интернет портали.

Тоа значи дека ниш-то во врска со животот на Роналдо не може дасе открие 70 години после неговата смрт или смртта на неговиот последен роднина.

Повеќето луѓе, како што е наведено, се веројатно свесни дека поранешниот играч на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед сака својот живот да го задржи во тајност, пред се поради неговото четврто дете, а посебно идентитетот на мајката на Кристијано џуниор.

Ронално во последниве месеци беше во центарот на вниманието поради навдоното силување на една старлета.

 

 

 

10.11.2018 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа