Овој хороскопски знак, летово ќе добие се што ќе посака

Страст, флерт и бакнежи под месечината се мал дел од возбудувањата кои ве очекуваат ова лето.

Драги Девици, подгответе се за наредните месеци, бидејќи летото ќе биде одличен начин да го освоите спротивниот пол, а и ќе бидете затрупани од жешки понуди.

Додека во јуни големо влијание има ретроградниот Сатурн, очекувајте сите љубовни врати да ви бидат отворени. Не треба ни да тропнете, бидејќи понудите ќе доаѓаат од сите страни.

Зафатените девици може да очекуваат дополнителен набој на страсти во врската.

Јули е посебно поволен за самците, бидејќи тие ќе се забавуваат како никогаш претходно.

Сè она што Девиците ќе испланираат на поле љубов, конечно ќе се реализира во текот на месец јули.

Имајте предвид дека можно е враќање на стара љубов или остварување на врска со личност која ја знаете подолг период, но со која ништо досега не се случило.

Август е резервиран повторно за страст, а на вас останува да се препуштите на флертот. Секако, паметно бирајте и искористете го секој момент.

 

 

 

19.06.2017 - 10:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа