Овој човек ќе ви покаже како за една минута да одмрзнете шофершајбна - трик кој ќе ве спаси во зима

 

Сите ние сме се нашле во иста ситуација - излегувате од дома и сфаќате дека ви е замрзната шофершајбната од автомобилот. Погледнете го овој трик како да го решите својот проблем со магична течност, која можете и сами да ја направите од состојки кои веќе ги имате во домот.

Сѐ што ви е потребно е распрскувач во кој ќе ставите 2/3 алкохол, 1/3 вода и една лажица детергент за садови.

 

 

 

 

14.11.2017 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа