Овие три конечно ги разрешуваат сите дилеми за убиството - истражувачите запрепастени

 

Во кривичната пријава која е покрената против Зоран Марјановиќ за тешко убиство, стои дека Јелена е убина на каналот кај насипот, како и дека убиството се случило на 2 април 2016 година.

Меѓутоа уште се чека налогот од вештачењето на убиството, за начинот на кој е убиена жртвата.

Според наводите на Центарот за форензички истражувања во Нови ад, Јелена е девет пати удрена по глава со предмет. Подоцна е објавено дека Јелена со чекан е удирана по глава повеќе од 30 пати, меѓутоа нешто подоцна информациите биле дека не станува збор за чекан, туку остар камен.

Неколку дена подоцна сето тоа било заменето со информација дека станува збор за шрафцигер.

Верекината со која биле испрскани прстите н Јелена ги острануваат сите податоци и можности за пронаоѓање на убиецот по биолошки пат.

Останува да се чека само налогот од вештачењето кое го направи најпознатиот српски патолог и да се утврди вистинскиот премет со кој таа е убиена.

 

 

 

23.09.2017 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа