Овие познати личности се посвоени - биле сирачиња, а сега се богати и влијателни

 

Може да забележите дека во последно време познатите личности посвојуваат деца, пружајќи им подобар живот, но помалку познат факт дека многу од тие познати и славни некогаш биле напуштени деца.

Бил Клинтон

Неговиот татко загинал во сообраќајна несреќа пред неговото раѓање, а неговата мајка го оставила кај нејзините родители за да може да ги заврши студиите.

Foto: Getty Images

Нелсон Мандела

Кога му починал таткото, имал само 9 години, па го одгледувал поглаварот на Темба племето.

Foto: Getty Images

Мерлин Монро

Нејзината биолошка мајка била исклучително нестабилна, па старателството над својата ќерка го дала на својата пријателка.

Џек Николсон

Половина од животот верувал дека има постара сестра, а потоа ја дознал вистината. Се испоставило дека жената за која верувал дека му е мајка е всушност негова баба, додека неговата сестра е всушност неговата биолошка мајка, која го родила на 17 години.

Foto: Getty Images

 

 

 

 

 

17.07.2017 - 13:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа