Овие фотографии од принцезата Дајана никој досега не ги видел

 

Аукциската куќа Литлтон Окшенс од објави досега никогаш видени фотографии од принцезата Дајана на кои е надвор од должност, опуштена и лежерно облечена.

Фотографиите се направени во раните 1980-ти и ја прикажуваат принцезара во ретките мигови кога не била изложена пред очите на јавноста.

Со сопругот Чарлс и пријателите уживала на село. По насмевката се гледа дека тие денови таа и Чарлс биле лудо заљубени.

Фотографиите биле кај домаќинката, а откриени се по нејзината смрт. В сабота ќе биде организирана аукција, а се очекува дека на продажба ќе бидат по висока цена зашто се многу ретки и вредни.

 

 

 

18.06.2017 - 14:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа