Овие детали никој не ги забележа: Трамп и сврте грб на Меланија, а Путин си го местеше оделото

Денес во Хелсинки се одржа состанок на двајцата најмоќни лидери на светот Владимир Путин и Доналд Трамп, а светот постојано следи и ги дефинира непознатите и помалку забележани моменти.

Двајцата лидери при влез во резиденцијата направија нешто несекојднево.

Американскиот преседател Трамп, на влезот, ја остави својата сопруга Меланија зад него и и заврте грб.

Додека Путин дојде сам и штом влезе ја намести крагната.

Експертите велат дека ова било знак за напнатост и нервоза.

 

 

 

 

 

16.07.2018 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега