Овие бактерии се поопасни и од рак - многу му штетат на телото

Постојат бактерии кои се опасни за човековото тело, а ако го нападнат, може да делуваат поштетно и од рак.

Стреоптококата е на оваа листа но во третата група опасни бактерии.

Меѓу најопасните кои се неуништиви е и хеликобактери пилори, стрептокока ауреус, салмонела, нисериа, како и други.

Тие штетно делуваат на телото и речиси е невозможно да се отстранат.

 

 

 

17.05.2018 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега