Оваа жена ја има најголемата уста во светот - луѓето не им веруваат на своите очи кога ќе ја видат

Американката Саманта Рамсдел го собори Гинисовиот рекорд за најголема женска уста во светот.

Како што беше објавено на официјалната веб-страница на Гинисовата книга на рекорди, нејзината уста е широка дури 6,52 сантиметри, пренесува „CNN“.

02.08.2021 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега